Akcja HDK w reżimie sanitarnym

Data publikacji 15.02.2021

14 lutego 2021 r. w Szkole Policji w Katowicach z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa przeprowadzona została akcja honorowego oddawania krwi i rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego zorganizowana przez Szkolny Klub HDK PCK i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, w której udział wzięli słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego o oznaczeniu kodowym SZP-7/20 oraz SZP-8/20.

W trakcie trwania akcji 58 osób oddało ogółem 26100 ml krwi, która zostanie przekazana do śląskich szpitali w celu ratowania ludzkiego zdrowia i życia. Przy okazji akcji honorowego oddawania krwi, przeprowadzona została również zbiórka słodyczy, które dawcy krwi dobrowolnie przekazywali na rzecz dzieci, wychowanków placówek opiekuńczych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom za dar serca w postaci honorowo oddanej krwi.

Zapraszamy i gorąco zachęcamy do udziału w kolejnych tego typu akcjach organizowanych w Szkole Policji w Katowicach.