Specjalistyczny ambulans pogotowia ruchu drogowego (APRD)

Data publikacji 12.08.2021

Szkoła Policji w Katowicach otrzymała specjalistyczny ambulans pogotowia ruchu drogowego (APRD) m-ki VW Crafter, zakupiony przez Komendę Główną Policji ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, w ramach projektu "Bezpieczniej na drogach - Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji".

Pojazd wyposażony jest we wszystkie dostępne na rynku systemy zapewniające zarówno bezpieczeństwo jak i komfort pracy funkcjonariuszy. Na wyposażeniu znajdują się również: agregat prądotwórczy, maszt z najaśnicami, oświetlenie zewnętrzne pojazdu oraz zamontowany na dachu znak świetlny umożliwiający wygenerowanie dowolnych znaków drogowych oraz napisów ułatwiających organizację ruchu na miejscu zdarzenia drogowego. Ponadto ambulans wyposażono w sprzęt informatyczny i specjalistyczny, który w znacznym stopniu usprawni działania policjantów na miejscu zdarzeń drogowych. Ambulans „APRD” wykorzystany zostanie podczas realizacji procesu dydaktycznego w ramach kursów specjalistycznych w zakresie ruchu drogowego odbywających się w Szkole Policji w Katowicach, a także będzie prezentowany słuchaczom szkoleń zawodowych podstawowych w ramach działającego w Zakładzie Prewencji i Ruchu Drogowego Koła Ruchu Drogowego.