Akcja HDK w reżimie sanitarnym

Data publikacji 30.08.2021

29 sierpnia 2021 r. w Szkole Policji w Katowicach kolejny raz przeprowadzona została akcja Honorowego Oddawania Krwi zorganizowana przez Szkolny Klub HDK PCK oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

W akcji udział wzięli słuchacze szkoleń zawodowych podstawowych o oznaczeniach kodowych SZP-24/21, SZP-28/21 oraz SZP-32/21. Przy szczególnym zachowaniu zasad sanitarnych udało się nam zebrać 21 litrów krwi. Zebrana podczas akcji krew zostanie przekazana do śląskich szpitali celem ratowania ludzkiego zdrowia i życia. Mając na uwadze ogrom zajęć oraz zadań jakie spoczywają na słuchaczach Szkoły Policji w Katowicach, cieszymy się z zaangażowania jakie wykazali oddając krew. Serdecznie dziękujemy oraz gorąco zachęcamy do udziału w kolejnych tego typu akcjach, które cyklicznie odbywają się na terenie naszej szkoły.