Wznawiamy kursy specjalistyczne

Data publikacji 08.09.2021

Po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią, od września na terenie Szkoły Policji w Katowicach wznawiamy realizację kursów specjalistycznych prowadzonych w formie centralnego doskonalenia zawodowego policjantów.

Oprócz realizacji szkolenia zawodowego podstawowego, poszerzyliśmy naszą ofertę szkoleniową o kilkanaście kursów z różnych dziedzin policyjnej służby, m.in. z zakresu ruchu drogowego, taktyki i technik interwencji, udzielania pierwszej pomocy, przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz prawa. Aktualnie kursy organizowane są w trybie stacjonarnym w systemie skoszarowanym, w myśl obowiązujących przepisów prawa i zaleceń sanitarnych. Nasi słuchacze, w trakcie pobytu w szkole, mają do dyspozycji całą bazę dydaktyczno – szkoleniową oraz kwatermistrzowską, co daje im możliwość systematycznego podnoszenia swoich kompetencji zawodowych, jak i pozwala na wypoczynek po obowiązkowych i fakultatywnych zajęciach szkoleniowych. Mamy nadzieję, że w kolejnych miesiącach będziemy mogli rozpocząć realizację kolejnych przedsięwzięć szkoleniowych adresowanych do policjantów. Zachęcamy więc do monitorowania naszej bieżącej oferty szkoleniowej i do uczestnictwa w prowadzonych w naszej szkole kursach specjalistycznych.