Szkolenie dla Służby Leśnej

Data publikacji 10.09.2021

W dniach 6-7 września 2021 r. nauczyciele policyjni z Zakładu Wyszkolenia Specjalnego – kom. Paweł Sitko oraz Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego – asp. szt. Robert Klima, przeprowadzili doskonalenie zawodowe dla pracowników Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach.

Zajęcia realizowane na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy Komendantem Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosławem Gałuszką i p.o. Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach Panem Damianem Sieberem odbyły się w ośrodku RDLP w Ustroniu. Uczestniczyło w nich 78 pracowników Służby Leśnej. Szkolenie dotyczyło prowadzenia działań prewencyjnych, zapobiegania szkodnictwu leśnemu oraz postępowania strażników leśnych w zdarzeniach i sytuacjach kryzysowych na terenach Lasów Państwowych. Wzajemna wymiana doświadczeń z zakresu tematyki szkolenia stanowiła poszerzenie wiedzy zarówno dla szkolących się, jak również dla prowadzących zajęcia.