Zakończenie kursu OEE-1/21

Data publikacji 13.09.2021

W dniach 6-10 września 2021 r. w Szkole Policji w Katowicach odbyła się pierwsza w tym roku edycja kursu specjalistycznego dla instruktorów z zakresu posługiwania się przedmiotami przeznaczonymi do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej oznaczonego symbolem OEE-1/21.

Na kurs zostało skierowanych 14 funkcjonariuszy. Uczestnicy kursu doskonalili swoje umiejętności z zakresu posługiwania się przedmiotami przeznaczonymi do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej, konserwacji i warunków ich przechowywania oraz elementów taktyki i technik interwencji z ich wykorzystaniem. Program kursu zawierał też treści dotyczące podstaw prawnych stosowania tych przedmiotów, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także metodyki prowadzenia zajęć szkoleniowych.

Kurs zakończył się egzaminem, który składał się z testu wiedzy oraz zadania praktycznego sprawdzającego poziom nabytych umiejętności. Wszyscy jego  uczestnicy zdali egzamin z wynikiem pozytywnym. Zostali zatem przygotowani do samodzielnego prowadzenia doskonalenia zawodowego w jednostkach organizacyjnych Policji w zakresie posługiwania się przedmiotami przeznaczonymi do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej.