Zakończenie kursu UPP-1/21

Data publikacji 20.09.2021

W dniach od 6 do 10 września 2021 r. w Szkole Policji w Katowicach odbyła się pierwsza, po dłuższej przerwie, edycja kursu specjalistycznego z zakresu udzielania pierwszej pomocy o oznaczeniu kodowym UPP-1/21.

Zajęcia odbywały się na sali WCSpp, znajdującej się w Wielofunkcyjnym Centrum Symulacji, gdzie dziesięcioro policjantów z Komendy Stołecznej, komend wojewódzkich Policji w Radomiu, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Rzeszowie, Krakowie oraz pododdziałów kontrterrorystycznych Policji przez pięć dni doskonaliło swój warsztat w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Tematyka kursu obejmowała szeroki zakres zagadnień dotyczących postępowania z poszkodowanym urazowym i nieurazowym, z zatrzymaniem krążenia oraz innymi przypadkami np. zawał mięśnia sercowego, hipotermia, napad drgawkowy, oparzenia, odmrożenia jak również metody ewakuacji. Wszyscy policjanci zakończyli kurs z wynikiem pozytywnym.