Zajęcia dla funkcjonariuszy Izby Administracji Skarbowej

Data publikacji 29.09.2021

W dniach od 27 do 28 września 2021 r. nauczyciele policyjni Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego oraz Zakładu Wyszkolenia Specjalnego Szkoły Policji w Katowicach przeprowadzili doskonalenie zawodowe dla funkcjonariuszy Izby Administracji Skarbowej w Katowicach z zakresu taktyki i technik zatrzymywania oraz kontroli środków przewozowych.

Zajęcia realizowane był na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy Komendantem Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosławem Gałuszką a Dyrektorem Izby Administracji Skarbowej w Katowicach Mariuszem Gojnym, wzięło w nich udział 15 funkcjonariuszy. Tematyka kursu obejmowała m.in.: przepisy prawne z zakresu kontroli ruchu drogowego, podstawy prawne i faktyczne zatrzymywania pojazdu, taktykę podchodzenia do pojazdu, kontrolę jego stanu technicznego, sposoby wydawania poleceń i sygnałów do zatrzymania, a także zasady wykonywania czynności kontrolnych podczas przeszukania środków transportu, bagażu i ładunku z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa podczas tych czynności. Część teoretyczna szkolenia odbywała się w budynkach Izby Administracji Skarbowej w Katowicach, a praktyczna realizowana była w warunkach ruchu drogowego na terenie dróg województwa śląskiego. Nabytą wiedzę i umiejętności praktyczne funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej wykorzystają w ramach realizacji swych ustawowych zadań.