Seminarium w Auschwitz-Birkenau

Data publikacji 06.10.2021

3 października 2021 r. nauczyciele policyjni, pracownicy oraz słuchacze szkoleń zawodowych podstawowych Szkoły Policji w Katowicach, korzystając z platformy internetowej uczestniczyli w kolejnym Seminarium „Auschwitz-Historia-Edukacja Obywatelska”, zorganizowanym przez Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Plan zajęć obejmował między innymi zwiedzanie byłego KL Auschwitz Miejsce Pamięci Auschwitz-Birkenau w panoramach oraz warsztaty pt. „Propaganda w nazistowskich Niemczech 1933-1945”.

Przedsięwzięcie z ramienia Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu koordynował Pan Piotr Supiński. To kolejna już inicjatywa w długoletniej współpracy muzeum z naszą szkołą. Ostatnim wspólnym przedsięwzięciem była wystawa pt. „Kobiety w KL Auschwitz” oficjalnie otwarta 29 kwietnia br.