Dzień Edukacji Narodowej 2021

Data publikacji 14.10.2021

14 października br. o godz. 9.00 w auli Szkoły Policji w Katowicach odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas którego Komendant Szkoły insp. Jarosław Gałuszka wraz zastępcą do spraw dydaktycznych insp. dr Gabrielą Sochą podziękowali zgromadzonym policjantom i pracownikom cywilnym za dotychczasową pracę na rzecz procesu dydaktycznego. Wręczono również odznaczenia i okolicznościowe ryngrafy.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia kwiatów przez Komendanta Szkoły insp. Jarosława Gałuszkę i zastępcę Komendanta insp. dr Gabrielę Sochę pod tablicą upamiętniającą patrona auli podinsp. Piotra Urbańczyka.

Następnie insp. Jarosław Gałuszka podziękował za wkład pracy na rzecz szkolnictwa policyjnego wszystkim zaangażowanym zarówno w pracę dydaktyczną, jak też innym pionom wspomagającym, po czym przystąpiono do wręczania odznaczeń i ryngrafów. Odznaczeni zostali:

Brązowym medalem „Za zasługi dla Policji”:

• podinsp. Witold Kreihs,
  • kom. Łukasz Stężowski,
  • Pani Renata Kreihs.

Srebrną odznaką „Zasłużony Policjant”:

• mł. insp. Czesław Piasecki.

Brązową odznaką „Zasłużony Policjant”:

• kom. Cygan-Domińska Aneta,
  • mł. asp. Kazimierz Gemborys,
  • asp. szt. Krzysztof Kasprzycki,
  • asp. szt. Tomasz Okopa,
  • asp. szt. Aleksander Świerkot.

Odznaką Honorową Polskiego Czerwonego Krzyża:

• kom. Michał Stępień (III stopnia),
  • asp. szt. Jacek Kowalski (IV stopnia),
  • Pan Paweł Mięsiak (IV stopnia).

Odznaki PCK wręczyli Prezes Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK w Katowicach Andrzej Kinasiewicz i Dyrektor Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK w Katowicach Bogdan Ogrocki.

Pamiątkowe ryngrafy za długoletnią służbę i pracę w Szkole Policji w Katowicach otrzymali:

• podinsp. Tomasz Mreńca,
  • nadkom. Wojciech Góra,
  • Pan Piotr Kura.

Minister Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, nadał Medal Komisji Edukacji podinsp. Piotrowi Chmielewskiemu, podinsp. Lubomirowi Stasiakowi i podkom. Sławomirowi Manterysowi. Medale zostały wręczone 13 października br. w Kuratorium Oświaty w Katowicach.