Nauczyciele policyjni zakończyli doskonalenie

Data publikacji 18.10.2021

W dniach 5 do 15 października 2021 r. w Szkole Policji w Katowicach zrealizowane zostało doskonalenie zawodowe lokalne dla policjantów realizujących zajęcia na stanowiskach dydaktycznych.

W przedsięwzięciu szkoleniowym uczestniczyło dziewięciu nauczycieli policyjnych z Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego, Zakładu Wyszkolenia Specjalnego, Zakładu Służby Kryminalnej, Zakładu Ogólnozawodowego oraz Wydziału Dowodzenia i Wychowania. W trakcie zajęć uczestnicy pogłębili swoją wiedzę oraz umiejętności m.in. z zakresu zasad, metod oraz celów kształcenia, organizacji procesu nauczania, pracy z grupą szkoleniową oraz oceny wyników nauczania i narzędzi pomiarów efektów kształcenia. W trakcie zajęć doskonalono również zastosowanie umiejętności praktycznych, podczas których każdy z uczestników przeprowadził zajęcia dydaktyczne metodą podającą i aktywizującą. Doskonalenie zakończone zostało wręczeniem uczestnikom zaświadczeń potwierdzających uczestnictwo w zajęciach.

Przeprowadzone zajęcia, w zgodniej opinii prowadzących oraz uczestników, przyczyniają się do podniesienia poziomu warsztatu metodycznego nauczycieli policyjnych oraz jakości i atrakcyjności przekazywanych treści.