Dzielnicowi zakończyli kurs

Data publikacji 31.01.2022

W dniu 28 stycznia br. zakończył się pierwszy w tym roku kurs specjalistyczny dla dzielnicowych o oznaczeniu kodowym Dz-1/22.

Policjanci, którzy na co dzień pełnią funkcję dzielnicowych w swoich jednostkach terenowych, w trakcie kursu mieli okazję do wymiany doświadczeń z zakresu metod i form pełnienia służby przez dzielnicowego, zagadnień prawa cywilnego oraz prawno-kryminalistycznych, w tym przeprowadzania czynności procesowych, takich jak oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchanie świadka oraz przyjęcie zawiadomienia o przestępstwie. Uczestnicy kursu doskonalili także umiejętności z zakresu prowadzonych taktyk i technik interwencji, jak i wyszkolenia strzeleckiego.

Uczestnicy po zakończeniu kursu wrócili do swoich macierzystych jednostek, gdzie nabytą w szkole wiedzę wykorzystają w ramach codziennej służby.