Zakończenie kursu RDs-1/22

Data publikacji 15.02.2022

W dniu 11 lutego 2022 r. w Szkole policji w Katowicach zakończyła się pierwsza w tym roku edycja kursu specjalistycznego z zakresu ruchu drogowego – część szczególna o oznaczeniu kodowym RDs – 1/22

W kursie wzięło udział 24 policjantów pełniących służbę w  komórkach ruchu drogowego z garnizonu śląskiego, małopolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, opolskiego, podkarpackiego oraz stołecznego. Kurs przygotowuje funkcjonariuszy ruchu drogowego do profesjonalnego wykonywania czynności służbowych. Słuchacze poszerzali wiedzę z przepisów ruchu drogowego, kontroli transportu drogowego czy też kontroli stanu technicznego pojazdów. Zdobyli również umiejętności z zakresu obsługi wideorejestratorów, mierników prędkości oraz ręcznego kierowania ruchem. Uczestnicy kursu pełnili służbę na drogach publicznych na terenie województwa śląskiego, w tym po raz pierwszy na terenie miasta Żory, doskonaląc nabytą podczas kursu wiedzę i umiejętności.

W ostatnim dniu wszyscy uczestnicy szkolenia zdali z wynikiem pozytywnym egzamin z wiedzy teoretycznej. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej karierze zawodowej.

• Słuchacz Szkoły Policji w Katowicach uczestniczący w kursie specjalistycznym z zakresu ruchu drogowego – część szczególna o oznaczeniu kodowym RDs