Aktualności

Zakończył się kurs zakresu profilaktyki społecznej Pro-S 1/22

Data publikacji 14.03.2022

15 policjantek i policjantów z jednostek terenowych podległych KWP w Katowicach, Rzeszowie, Krakowie, Wrocławiu, Kielcach, Opolu oraz z Komendy Stołecznej Policji w dniu 11 marca 2022 roku zakończyło w Szkole Policji w Katowicach pierwszą w tym roku edycję kursu specjalistycznego z zakresu profilaktyki społecznej.

Kurs adresowany jest do policjantów, którzy pełnią służbę w komórkach organizacyjnych do spraw prewencji kryminalnej lub wykonują zadania z zakresu profilaktyki społecznej. Dużym zainteresowaniem kursantów cieszyły się zajęcia dydaktyczne prowadzone przez wykładowców Szkoły Policji w Katowicach oraz wymiana doświadczeń z zakresu planowania, realizowania i monitorowania działań profilaktycznych.

Na kursie realizowano zagadnienia m.in. z zakresu inicjowania i organizowania działań mających na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń oraz zjawiskom kryminogennym, współdziałania w tym zakresie z organami państwowymi, samorządowymi, organizacjami społecznymi i społecznościami lokalnymi.

Ponadto zapoznano słuchaczy z tematyką rozpoznawania zagrożeń i przeciwdziałania przyczynom ich powstawania oraz udziału w tworzeniu lokalnych strategii zapobiegania przestępczości i budowania programów profilaktycznych.

Wszystkim kursantom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej służbie.

  • Słuchacze w sali wykładowej Szkoły Policji w Katowicach
  • Słuchacze w sali wykładowej Szkoły Policji w Katowicach
Powrót na górę strony