Aktualności

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Data publikacji 13.04.2022

13 kwietnia w Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej pod obeliskiem upamiętniającym policjantów województwa śląskiego II Rzeczypospolitej Polskiej oraz ofiar zbrodni katyńskiej z 1940 r. insp. Zbigniew Chrzęstek – Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Katowicach i kom. Grzegorz Łagódka – przewodniczący NSZZ Policjantów Szkoły Policji w Katowicach, członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” z siedzibą w Katowicach złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicz.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2007 roku "w hołdzie Ofiarom Zbrodni Katyńskiej oraz dla uczczenia pamięci wszystkich wymordowanych przez NKWD na mocy decyzji naczelnych władz Związku Sowieckiego z 5 marca 1940 r."

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów, których zamordowano trzy lata wcześniej.

  • Złożenie zniczy
  • Złożenie zniczy
Powrót na górę strony