Aktualności

Zakończenie kursu RDs-2/22

Data publikacji 04.05.2022

W dniu 29 kwietnia 2022 r. w Szkole Policji w Katowicach zakończyła się kolejna w tym roku edycja kursu specjalistycznego z zakresu ruchu drogowego – część szczególna o oznaczeniu kodowym RDs – 2/22.

W kursie wzięło udział 24 policjantów pełniących służbę w  komórkach ruchu drogowego z garnizonu śląskiego, małopolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, opolskiego oraz podkarpackiego. Kurs przygotowuje funkcjonariuszy ruchu drogowego do profesjonalnego wykonywania czynności służbowych. Słuchacze poszerzali wiedzę z przepisów ruchu drogowego, kontroli transportu drogowego czy też kontroli stanu technicznego i obowiązkowego wyposażenia samochodów osobowych, ciężarowych jak również autobusów i pojazdów wolnobieżnych. Zdobyli również umiejętności z zakresu obsługi wideorejestratorów, mierników prędkości oraz ręcznego kierowania ruchem. Uczestnicy kursu pełnili służbę na drogach publicznych na terenie województwa śląskiego doskonaląc nabytą podczas kursu wiedzę i umiejętności, wykorzystując do tego pojazdy i wyposażenie znajdujące się na stanie Szkoły Policji w Katowicach, takie jak VW Crafter (Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego), wideorejetratory czy ręczne mierniki prędkości z wizualizacją oraz  dodatkową funkcją (DBC) służącą do pomiaru odległości pomiędzy poruszającymi się pojazdami.

W ostatnim dniu wszyscy uczestnicy szkolenia zdali egzamin z wiedzy teoretycznej z wynikiem pozytywnym. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej karierze zawodowej.

Więcej informacji poniżej w linku:

https://slaska.policja.gov.pl/kat/informacje/wiadomosci/335676,Kursanci-Szkoly-Policji-w-Katowicach-doskonalili-swoje-umiejetnosci-na-terenie-p.html 

  • Policjanci kontrolują pojazd ciężarowy
  • Policjanci kontrolują pojazd ciężarowy
  • Policjanci kontrolują autobus
  • Policjanci kontrolują pojazd ciężarowy
  • Policjanci kontrolują autobus
  • Policjanci ćwiczą kontrolę techniczną małego autobusu
  • Policjanci ćwiczą kontrolę techniczną małego autobusu
  • Policjanci ćwiczą kontrolę techniczną małego autobusu
  • Policjanci ćwiczą kontrolę techniczną małego autobusu
Powrót na górę strony