Akcja HDK

Data publikacji 23.05.2022

20 maja 2022 r. w Szkole Policji w Katowicach przeprowadzona została akcja honorowego oddawania krwi i rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego zorganizowana przez Szkolny Klub HDK PCK i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, w której udział wzięli słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego o oznaczeniu kodowym SZP-36/21, SZP-1/22 oraz SZP-2/22.

Do akcji przystąpiło 110 osób, z czego dopuszczone zostały 82 osoby.  Policjanci oddali ogółem około 40 litrów krwi, która zostanie przekazana do śląskich szpitali w celu ratowania ludzkiego zdrowia i życia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom za dar serca w postaci honorowo oddanej krwi.

Zapraszamy i gorąco zachęcamy do udziału w kolejnych tego typu akcjach organizowanych w Szkole Policji w Katowicach.