NSZZ „Solidarność” Funkcjonariuszy i Pracowników Policji

Data publikacji 24.06.2022

W tym tygodniu odbyło się spotkanie Komendanta Szkoły insp. Jarosława Gałuszki z przedstawicielami Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Funkcjonariuszy i Pracowników Policji.

Delegacja członków związku poinformowała, że 15 lutego 2021 roku została zarejestrowana Organizacja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Regionu Śląsko­Dąbrowskiego obejmująca zakresem działania również Szkołę Policji w Katowicach. Organizacja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” stanowi kolejną organizację związkową w policyjnych szeregach. Osobami reprezentującymi organizację są: Mirosław Soboń – Przewodniczący OM, Andrzej Zarzycki – l z-ca Przewodniczącego, a także Krystian Ramlow, Marcin Strzymiński oraz Piotr Dźwigała – zastępcy Przewodniczącego.

NSZZ „Solidarność” powstał w wyniku protestu robotniczego w 1980 roku. Swoją działalność prowadzi na podstawie Konstytucji RP, Ustawy o związkach zawodowych oraz innych aktów prawnych regulujących stosunki pracownicze. Charakter, cele i strukturę związku określa statut. Funkcjonariusze Policji mogą się zrzeszać w „Solidarności” dopiero od 27 października 2019 roku, czyli od momentu wprowadzenia pluralizmu związkowego w służbach mundurowych.