Ja jadę – Ty pomagasz, sezon II – finał

Data publikacji 30.06.2022

Zakończyła się druga edycja akcji charytatywnej naszego wykładowcy kom. Tomasza Dziergi „Ja jadę – Ty pomagasz, sezon II”.

Tym razem wykładowca Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego przejechał rowerem w 26 dni trasę 3951 km z miejsca zamieszkania – Siemianowic Śląskich – do Lizbony. Akcja charytatywna miała na celu zbiórkę pieniędzy dla trzynastoletniej Zosi – córki innego wykładowcy naszej szkoły. Zosia ma zdiagnozowane mózgowe porażenie dziecięce (MPD) i spektrum autyzmu, co wymaga stałego leczenia i rehabilitacji. W czasie trwania całej akcji udało się zebrać niebagatelną kwotę 61 347 zł. Całość została już przekazana fundacji bezpośrednio wspierającej Zosię.

Start wyjazdu rowerowego miał miejsce w Siemianowicach Śląskich, gdzie zorganizowano mały festyn, na którym spotkać można było przedstawicieli wielu służb mundurowych oraz innych organizacji dbających o bezpieczeństwo, w szczególności w ruchu drogowym.

Kom. Tomasz Dzierga przyznaje, że tegoroczny wyjazd był o wiele trudniejszy niż zeszłoroczny do stolicy Hiszpanii. Pogoda nie dopisywała. W czasie wielu odcinków przeszkadzał mu silny wiatr i deszcz, a do przejechania codziennie było ponad 160 kilometrów. Bardzo trudne okazały się także Pireneje, kiedy to przejechanie dziennego limitu kilometrów wymagało 12 godzin ciągłego wysiłku. Największą motywacją naszego wykładowcy była jednak rosnąca kwota na leczenie Zosi oraz możliwość poznawania nowych miejsc i ludzi. Kom. Tomasz Dzierga przejechał przez terytorium siedmiu państw, odwiedzając sześć stolic. Spotykał na swojej drodze otwartych i życzliwych ludzi, z pomocy których chętnie korzystał.

Całe przedsięwzięcie zostało zakończone sukcesem zarówno pod względem charytatywnym, ale również sportowym. Przekazujemy podziękowania od kom. Tomasza Dziergi wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły akcję. Zaangażowanie i determinacja kom. Tomasza Dziergi, realizującego całą akcję w ramach swojego czasu wolnego, pozwala na budowanie pozytywnego wizerunku Policji.