Powitaliśmy nowych słuchaczy

Data publikacji 17.08.2022

17 sierpnia 2022 r. w naszej szkole rozpoczęła się kolejna edycja szkolenia zawodowego podstawowego, która otrzymała oznaczenie SZP-7/22.

W dniu dzisiejszym podczas uroczystej zbiórki  Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Gałuszka powitał kolejną grupę policjantów rozpoczynających szkolenie zawodowe podstawowe w naszej szkole. Życzył im przede wszystkim wytrwałości i zaangażowania w proces dydaktyczny, tak aby zdobyli jak najwięcej wiedzy i umiejętności niezbędnych w późniejszej służbie.

Szkolenie rozpoczęło 158 słuchaczy z garnizonów śląskiego oraz podkarpackiego. Zostali przydzieleni do siedmiu grup szkoleniowych będących pod opieką dydaktyczną wykładowców z Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego oraz wychowawczą dowódców z Wydziału Dowodzenia i Wychowania.

W trakcie szkolenia nowi słuchacze zdobywać będą podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu prawa, służby patrolowej, psychologii, kryminalistyki, pierwszej pomocy, jak również nauczą się bezpiecznie obsługiwać broń palną oraz stosować środki przymusu bezpośredniego.

Szkolenie zakończy się egzaminem, który zaplanowano na dzień 10 marca 2023 r.