Gość z Węgier

Data publikacji 23.08.2022

22 sierpnia br. Szkołę Policji w Katowicach odwiedził Gabor Hochfelner – funkcjonariusz policji węgierskiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości ekonomicznej.

Wizyta odbywała się w ramach kolejnej już edycji programu wymiany szkoleniowej CEPOL, czyli Agencji Unii Europejskiej ds. Szkolenia w Dziedzinie Ścigania. Udział w programie wymiany daje przedstawicielom organów egzekwowania prawa możliwość wymiany praktycznych doświadczeń zawodowych podczas wyjazdów odbywających się na zasadach wzajemności. Nasz kolega z Węgier zapoznał się m.in. ze specyfiką systemu edukacji policyjnej w Polsce, a przede wszystkim ofertą i bazą szkoleniową Szkoły Policji w Katowicach.

Program wymiany CEPOL wzorowany jest na programie ERASMUS. Pozostaje   sztandarowym produktem i wizytówką działalności szkoleniowej Agencji Unii Europejskiej ds. Szkolenia w Dziedzinie Ścigania. W corocznych edycjach tego programu uczestniczy kilkuset przedstawicieli służb bezpieczeństwa i porządku publicznego państw członkowskich UE oraz krajów trzecich, w tym również państw Partnerstwa Wschodniego oraz Bałkanów Zachodnich.