Prelekcje związane z obchodami Europejskiego Dnia Walki z Handlem Ludźmi

Data publikacji 18.10.2022

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Walki z Handlem Ludźmi w dniach 11, 12, 13 i 17 października 2022 r. Zakład Służby Kryminalnej Szkoły Policji w Katowicach przeprowadził cykl prelekcji poświęconych przedmiotowej tematyce dla słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego oraz kursów specjalistycznych.

Uczestnikom przybliżono ustawowe znamiona tego czynu, a także taktykę jego zwalczania. Zapoznano ich z Zarządzeniem nr 14 Komendanta Głównego Policji z dnia 22 września 2016 r. w sprawie wykonywania przez Policję niektórych zadań w zakresie wykrywania handlu ludźmi oraz z Algorytmem postępowania funkcjonariuszy organów ścigania w przypadku ujawnienia przestępstwa handlu ludźmi, opracowanym w 2020 r. w ramach Zespołu ds. Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi przy Ministrze Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W przedsięwzięciu uczestniczyło blisko 600 słuchaczy, którzy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o tak szkodliwym społecznie procederze, godzącym w podstawowe wartości, jakimi są wolność i godność ludzka, ale także na temat  narzędzi, które umożliwiają zapobieganie, przeciwdziałanie, wykrywanie i ściganie sprawców tej zbrodni.