Wizyta uczniów z klasy mundurowej

Data publikacji 18.10.2022

17 października br. na terenie Szkole Policji w Katowicach przebywała grupa uczniów klasy mundurowej o profilu policyjnym z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich.

Uczniowie Ci są laureatami VI edycji konkursu „Policjanci w służbie historii” realizowanego w ramach współpracy Instytutu Pamięci Narodowej oraz Komendy Głównej Policji.  Celem ich wizyty było zapoznanie z wybranymi elementami procesu szkolenia policjantów oraz poznanie obiektów oraz potencjału edukacyjnego Szkoły Policji w Katowicach.
Goście  zwiedzili m.in. obiekty strzelnicy gdzie wysłuchali wykładu dotyczącego szkoleń z zakresu wyszkolenia strzeleckiego realizowanych podczas szkolenia zawodowego podstawowego oraz szkoleń specjalistycznych. Zapoznali się także z rodzajem zajęć realizowanych w obiektach wielofunkcyjnego centrum symulacyjnego, sali i budynku symulacyjnego, a także obiektów sportowych znajdujących się na terenie szkoły. Na koniec wizyty zapalili znicze pod obeliskiem poświęconym śląskim policjantom – Ofiarom Zbrodni Katyńskiej.