Zakończenie Szkolenia Podstawowego SZP-2/22

Data publikacji 20.10.2022

W dniach od 17 marca 2022 r. do 19 października 2022 r. w Szkole Policji w Katowicach odbyło się kolejne Szkolenie Zawodowe Podstawowe SZP-2/22.

W trakcie ostatnich siedmiu miesięcy spędzonych w naszej szkole słuchacze zmagali się z nowymi wyzwaniami dotyczącymi wiedzy z zakresu prawa, prewencji, taktyk i techniki interwencji, jak również z ogólnymi zagadnieniami policyjnymi.

19 października br. 200 słuchaczy z garnizonów śląskiego, małopolskiego, wielkopolskiego, opolskiego, łódzkiego, podkarpackiego oraz Komendy Stołecznej Policji ukończyło szkolenie z wynikiem pozytywnym, zdając egzamin końcowy. Teraz zasilą oni szeregi kadrowe swoich terenowych jednostek macierzystych.

Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Katowicach insp. Zbigniew Chrzęstek przywitał gości biorących udział w uroczystości na placu apelowym oraz złożył podziękowania zarówno kadrze dydaktycznej, która z dużym wysiłkiem i zaangażowaniem prowadziła proces dydaktyczny, jak również młodym policjantkom i policjantom za dyscyplinę, którą wykazali się podczas pobytu w szkole.

Dalej Zastępca Komendanta zwrócił się do rodzin młodych policjantów – "Stojący tutaj policjanci  – wasi synowie, córki, małżonkowie czy przyjaciele – zakładając mundur wiedzieli, że służba w Policji jest trudnym zadaniem, dlatego tym bardziej ważna pozostaje świadomość, wsparcia jakie w Was mają. Proszę, by w tej trudnej służbie, w każdej sytuacji mogli na Was liczyć. Aby po powrocie do domu ze służby spotkali się z dobrym słowem i zrozumieniem. Służba w Policji to służba 24 godziny na dobę, często bez świąt i wolnych weekendów. Nierzadko towarzyszy jej zmęczenie i bezsilność w obliczu ludzkiej tragedii. Oczywiście nie brakuje w niej także tych pięknych chwil i poczucia satysfakcji oraz samorealizacji. Za to, że będziecie Państwo z nimi zarówno w te dobre jak i złe chwile - już teraz Wam bardzo serdecznie dziękuję" – powiedział insp. Zbigniew Chrzęstek.

Za wzorowe wywiązywanie się z powierzonych obowiązków służbowych i pozasłużbowych, duży wkład pracy i zaangażowanie w podnoszeniu poziomu kwalifikacji zawodowych, kreatywną działalność kulturalno – oświatową i sportowo – rekreacyjną oraz godne reprezentowanie Szkoły Policji w Katowicach podczas wielu imprez i uroczystości organizowanych przez jednostki terenowe Policji i podmioty pozapolicyjne Komendant Szkoły Policji w Katowicach wyróżnił dyplomem niżej wymienionych policjantów:

post. Paweł Bryszewski,
post. Kamil Tutak,
post. Klaudia Urbaszek,
post. Piotr Wolak.

Wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym oraz prywatnym.