Betlejemskie światło pokoju 2022

Data publikacji 13.12.2022

Jak co roku w okresie przedświątecznym hm. Marcin Różycki – Komendant Chorągwi wraz z hm. Andrzejem Lichotą oddali w ręce Komendanta Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosława Gałuszki światło betlejemskie.

Jak co roku harcerze ze Śląskiej Chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego podzielili się z policjantami i pracownikami Szkoły Policji w Katowicach Betlejemskim Światłem Pokoju. Światełko to stanowi symbol braterstwa, jedności i pokoju. Szczególnie jest to istotne przesłanie w tych trudnych czasach, gdy za naszą granicą trwa konflikt zbrojny.

Wręczający Światełko hm. Marcin Różycki - Komendant Śląskiej Chorągwi, złożył życzenia wszelkiej pomyślności, szczęścia, spokoju oraz dużo zdrowia zarówno teraz jak i w nadchodzącym 2023 roku.