Spotkanie słuchaczy z przedstawicielami Stowarzyszenia IPA Polska

Data publikacji 02.02.2023

W dniu  31 stycznia 2023 r. w budynku auli Szkoły Policji w Katowicach odbyło się  spotkanie zorganizowane przez Przewodniczącego Regionu IPA Katowice IV Andrzeja Wilisowskiego oraz sekretarza Krzysztofa Kasprzyckiego, w której uczestniczyło ponad 40 słuchaczy.  W spotkaniu wzięli również udział  Wiceprezydent Krajowego Zarządu IPA Sekcja Polska Janusz Podżorski oraz Sekretarz Śląskiej Grupy Wojewódzkiej Dariusz Walczak.

W trakcie spotkania Przewodniczący Regionu IPA Katowice IV omówił historię założenia Stowarzyszenia IPA w Polsce i na świecie oraz zasady przystąpienia do Stowarzyszenia.

Następnie Wiceprezydent Krajowego Zarządu IPA Sekcja Polska zapoznał uczestników z możliwością wyjazdu w ramach programu Placement Programme, który polega na wymianie stażowej funkcjonariuszy Policji między Irlandią, Wielką Brytanią, Węgrami i Niemcami, a warunkiem udziału w nim jest członkostwo w Stowarzyszeniu IPA.

Na koniec spotkania Sekretarz Śląskiej Grupy Wojewódzkiej omówił zakres działalności IPA na szczeblu krajowym i wojewódzkim oraz zasady zakładania regionów stowarzyszenia na terenie jednostek terenowych Policji.

Dziękujemy Kierownictwu Szkoły Policji w Katowicach za udzielone wsparcie oraz możliwość przeprowadzenia przedmiotowego spotkania.