Doskonalili warsztat dydaktyczny

Data publikacji 15.02.2023

W dniach od 1 do 14 lutego 2023 r. w Szkole Policji w Katowicach zrealizowane zostało doskonalenie zawodowe lokalne dla policjantów realizujących zajęcia na stanowiskach dydaktycznych.

W kolejnej edycji przedsięwzięcia szkoleniowego uczestniczyło dziesięciu wykładowców naszej szkoły oraz przedstawiciel Ośrodka Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu. W trakcie zajęć funkcjonariusze pogłębili swoją wiedzę oraz umiejętności m.in. z zakresu zasad, metod oraz celów kształcenia, organizacji procesu nauczania, pracy z grupą szkoleniową, oceny wyników nauczania czy narzędzi pomiarów efektów kształcenia. Przybliżono również elementy związane z elektronicznym kształceniem na odległość. Zadaniem każdego z uczestników było m.in. opracowanie pomocy dydaktycznych. W trakcie dziesięciu dni zajęć szkoleniowych doskonalono także zastosowanie umiejętności praktycznych, podczas których każdy z uczestników przeprowadził zajęcia dydaktyczne metodą podającą i aktywizującą.

Potwierdzeniem zgłębienia wiedzy oraz umiejętności z zakresu metodyki nauczania było uroczyste wręczenie zaświadczeń uczestnictwa w doskonaleniu zawodowym organizowanym lokalnie dla policjantów realizujących zajęcia na stanowiskach dydaktycznych.

Realizacja tego typu przedsięwzięć szkoleniowych niewątpliwie przyczynia się do podniesienia poziomu warsztatu metodycznego nauczycieli policyjnych oraz jakości i atrakcyjności przekazywanych treści, co ma swoje odzwierciedlenie w opinii prowadzących oraz uczestniczących w zajęciach.