Służby patrolowe

Data publikacji 21.02.2023

W dniach 6-17 lutego 2023 r. w ramach zajęć dydaktycznych w zakresie pełnienia służby patrolowej, słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego o oznaczeniu kodowym SZP-7/22 realizowali służby patrolowe na terenie jednostek organizacyjnych Policji garnizonu śląskiego.

Słuchacze Szkoły Policji w Katowicach pod nadzorem wykładowców szkoły pełnili służby w terenie wraz z doświadczonymi policjantami służącymi na ulicach naszych miast. Wspólne patrole były dobrą okazją dla policjantów, którzy rozpoczynają policyjną przygodę, do poznania warunków służby, a także doskonalenia swoich umiejętności pod okiem doświadczonych kolegów.
W trakcie realizowanych zajęć w jednostkach terenowych Policji słuchacze mieli możliwość bezpośredniego wykonywania czynności służbowych, a także obserwowania i współudziału w czynnościach wykonywanych przez policjantów będących ich opiekunami.
W służbach uczestniczyło 133 słuchaczy, którzy podczas wykonywania czynności służbowych wraz z policjantami z jednostek terenowych przeprowadzili 586 interwencji, wylegitymowali 1109 osób, nałożyli 279 mandatów karnych oraz zatrzymali 44 osoby, w tym między innymi poszukiwanych i sprawców przestępstw. Ilość czynności służbowych podejmowanych przez słuchaczy w czasie realizacji służb patrolowych wskazuje, że jest to dla nich dobre doświadczenie oraz możliwość nauki przez praktykę.