Szkolenie „Ratownik w służbie”

Data publikacji 22.02.2023

20 lutego 2023 r. w Szkole Policji w Katowicach odbyło się szkolenie dotyczące obsługi i funkcjonowania sprzętu szkoleniowego z zakresu ratownictwa medycznego w ramach projektu nr PL/2020/PR/0094 pn. „Ratownik w służbie” dofinansowanego ze środków Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Szkolenie przeprowadzili przedstawiciele firmy Leardal oraz Paramedica Polska. Zajęcia odbyły się w sali pierwszej pomocy Wielofunkcyjnego Centrum Symulacyjnego Szkoły Policji w Katowicach. W szkoleniu udział wzięli koordynatorzy ratownictwa medycznego z komend wojewódzkich Policji w: Katowicach, Kielcach, Krakowie i Rzeszowie oraz Szkoły Policji w Katowicach, a także ratownicy medyczni z zespołów medycznych oddziałów prewencji Policji oraz wydziałów doboru i szkolenia.

W trakcie zajęć uczestnicy poznali możliwości wykorzystania prezentowanego sprzętu w procesie kształcenia, również poprzez możliwość praktycznego przećwiczenia różnych scenariuszy zdarzeń, w których zagrożone jest życie lub zdrowie.

Spotkanie w tak licznym gronie dało także możliwość wymiany doświadczeń i opinii związanych ze szkoleniem z zakresu ratownictwa realizowanym w Policji.