Zmiany organizacyjne w naszej szkole

Data publikacji 03.04.2023

1 kwietnia 2023 roku uległa zmianie struktura organizacyjna Szkoły Policji w Katowicach. W miejsce Sekcji Ochrony Informacji Niejawnych i Kontroli, utworzono Wydział Bezpieczeństwa Informacji i Kontroli wraz z Kancelarią Tajną.

Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Gałuszka wraz z zastępcami – insp. Zbigniewem Chrzęstkiem i insp. dr Gabrielą Sochą oficjalnie przekazał obowiązki na nowym stanowisku Naczelnika Wydziału Bezpieczeństwa Informacji i Kontroli podinsp. Mariuszowi Milowskiemu.

Nowa nazwa dla komórki organizacyjnej właściwej w sprawach ochrony informacji i kontroli odzwierciedla całokształt zadań w niej realizowanych, w pełni uwzględnia szeroki zakres ochrony różnych rodzajów informacji oraz specjalizację wykonywanych zadań dotyczących obszaru bezpieczeństwa informacji, w tym m.in.:

• zapewnienie ochrony informacji niejawnych, w tym w systemach i sieciach teleinformatycznych, a także przestrzegania przepisów o ochronie tych informacji;
  • realizowanie zadań wynikających z przepisów o ochronie danych osobowych oraz zapewnienie wykonywania zadań inspektora ochrony danych;
  • zapewnienie wykonywania zadań inspektora bezpieczeństwa informatycznego;
  • kontrolowanie ochrony informacji niejawnych oraz ochrony danych osobowych;
  • koordynowanie zagadnień z zakresu skarg i wniosków kierowanych do komendanta;
  • koordynowanie i prowadzenie przedsięwzięć kontrolnych, w tym gospodarki finansowej w komórkach organizacyjnych Szkoły;
  • realizowanie zagadnień z zakresu ochrony przeciwpożarowej;

W skład Wydziału Bezpieczeństwa Informacji i Kontroli wchodzi Kancelaria Tajna, a do jej zadań należą w szczególności:

• prowadzenie kancelarii tajnej szkoły oraz sprawowanie nadzoru i okresowej kontroli nad ewidencją oraz obiegiem materiałów, dokumentów i informacji niejawnych w komórkach;
  • zapewnienie właściwego obiegu dokumentów i informacji niejawnych.

Powstanie nowego Wydziału to kolejny krok w organizacyjnym rozwoju naszej szkoły, która, dla przypomnienia, jest jedyną jednostką szkoleniową Policji na południu Polski.