Z wizytą w Szkole Służb Egzekwowania Prawa w Miszkolcu na Węgrzech

Data publikacji 17.05.2023

W dniach od 9 do 12 maja 2023 r. delegacja ze Szkoły Policji w Katowicach uczestniczyła w konferencji pod tytułem: "Motywacja. Wspieranie talentów. Nowe Metody Szkolenia Służb Egzekwowania Prawa".

Współpraca międzynarodowa jest istotnym elementem działalności Szkoły Policji w Katowicach. Wymiana doświadczeń, zapoznanie się z odmienną kulturą, podtrzymanie dobrych relacji w środowisku międzynarodowym pozostaje stale w zainteresowaniu kierownictwa szkoły, czego wyrazem jest możliwość udziału naszych przedstawicieli we wspomnianej konferencji.

Na zaproszenie Dyrektora Szkoły Służb Egzekwowania Prawa w Miszkolcu płka Istvana Bagi trzyosobowa delegacja Szkoły Policji w Katowicach w składzie: insp. dr Gabriela Socha – Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Katowicach właściwy w sprawach dydaktycznych, mł. insp. Tomasz Stechnij – kierownik Zakładu Wyszkolenia Specjalnego, nadkom. Aleksandra Kukuła – p.o. ekspert Wydziału Prezydialnego miała możliwość wziąć czynny udział w przedsięwzięciu, które, zgodnie z nazwą, doskonale wpisuje się w charakter edukacyjny naszej szkoły. Oprócz wskazanych przedstawicieli polskiej Policji w konferencji wzięli również udział delegaci ze szkół policyjnych z Czech, Węgier, Rumunii i Słowacji.

Uczestnicy konferencji mieli możliwość wymiany doświadczeń w zakresie realizacji procesu dydaktycznego w trakcie trwania pandemii COVID-19, wprowadzenia  nowych rozwiązań w wykorzystaniu narzędzi ICT i innych metod tzw. kreatywnej edukacji oraz stosowania sprawdzonych technik motywacyjnych.

Podczas konferencji reprezentanci naszej szkoły zostali zapoznani z ciekawym projektem realizowanym na poziomie krajowym na Węgrzech, to jest Programem Zarządzania Talentami. Słuchacze szkoły w Miszkolcu realizowali go w ramach podprogramu (Prawie) jestem rzecznikiem prasowym, którego celem było wspieranie ich potencjału komunikacyjnego. W dalszej perspektywie najlepsi uczestnicy mogą zostać wytypowani do pełnienia ważnej funkcji oficera prasowego w swoich jednostkach.

Podobne konkursy, które pozwalają na znalezienie najlepszych spośród najlepszych są również prowadzone w naszej szkole np. Finał Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji.

Mamy nadzieję, że wkrótce i my będziemy mogli gościć w murach szkoły naszych wieloletnich partnerów zagranicznych w ramach realizacji równie ciekawego i merytorycznego przedsięwzięcia.