Nowi słuchacze rozpoczęli szkolenie

Data publikacji 31.05.2023

Kolejna grupa młodych policjantów stawia pierwsze kroki na wybranej przez siebie wymagającej drodze służbowej. Nowo przyjętych w ostatnich dniach do służby 183 policjantów rozpoczęło szkolenie zawodowe podstawowe w naszej szkole. Przez najbliższe miesiące będą zdobywać wiedzę i umiejętności, które pozwolą im na rozpoczęcie policyjnej służby.

Wszyscy, którzy uprzednio w swoich jednostkach terenowych złożyli ślubowanie i otrzymali legitymacje służbowe muszą przejść obowiązkowe szkolenie zawodowe podstawowe, które pozwoli im w przyszłości pełnić służbę na podstawowych stanowiskach wykonawczych w pionie prewencji.

W uroczystym rozpoczęciu szkolenia uczestniczyli funkcjonariusze z różnych stron kraju. Nowo przyjętych do służby policjantów na szkolenie do Szkoły Policji w Katowicach skierowały komendy wojewódzkie Policji w: Katowicach, Rzeszowie, Kielcach, Krakowie i Opolu. Przed nimi okres intensywnej nauki, w trakcie której zdobywać będą niezbędną wiedzę i umiejętności. Będzie to również czas na odbycie praktyk, pierwszych służb w terenie, pod okiem starszych kolegów. Całe szkolenie zakończone zostanie egzaminem. Uzyskanie oceny pozytywnej będzie dla słuchaczy początkiem prawdziwej służby w Policji.

Uroczystego otwarcia szkolenia dokonała, w imieniu Komendanta Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosława Gałuszki, insp. dr Gabriela Socha zastępca Komendanta ds. dydaktycznych wraz z kadrą kierowniczą i dydaktyczną szkoły. W trakcie zbiórki odczytano list Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr Jarosława Szymczyka skierowany do nowo przyjętych policjantów.