Z wizytą w Ostrawie

Data publikacji 12.06.2023

10 czerwca 2023 r. Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Gałuszka uczestniczył w regionalnych obchodach kolejnej rocznicy powstania Policji Republiki Czeskiej, które odbywały się w Ostrawie – w Morawsko-Śląskiej Komendzie Policji Republiki Czeskiej.

Uroczystość obchodzona pod hasłem Dzień z Bohaterami. Razem będziemy silniejsi, oprócz części ceremonialnej, obejmowała również swoim programem prezentację Zintegrowanego Systemu Ratownictwa Kraju Morawsko-Śląskiego i partnerów, m.in. Armii Republiki Czeskiej, Straży Miejskiej w Ostrawie, Straży Pożarnej, Służby Więziennej Republiki Czeskiej.

Współpraca z naszym południowym sąsiadem jest jednym z filarów międzynarodowej kooperacji realizowanej przez naszą szkołę. Wymiernym przykładem międzynarodowej działalności jest organizowane doskonalenie lokalne w zakresie pełnienia wspólnych patroli przygranicznych, pościgu transgranicznego i postępowania z uczestnikami ruchu drogowego dla policjantów polskich i czeskich, którzy pełnią służbę we wspólnych patrolach w strefie przygranicznej. Realizujemy je razem z Ośrodkiem Szkolenia Policji Republiki Czeskiej we Frydku-Mistku podległym Morawsko-Śląskiemu Komendantowi Policji Republiki Czeskiej.