Światowy Dzień Krwiodawcy

Data publikacji 15.06.2023

14 czerwca 2023 r. obchodzony był Światowy Dzień Krwiodawcy.

Hasło kampanii Światowego Dnia Krwiodawcy 2023 brzmi: "Oddaj krew, oddaj osocze, dziel się życiem, dziel się często". Koncentruje się na pacjentach wymagających wsparcia transfuzyjnego przez całe życie i podkreśla rolę, jaką może odegrać każdy człowiek, przekazując cenny dar krwi lub osocza. Zaznacza również znaczenie regularnego oddawania krwi lub osocza w celu zapewnienia bezpiecznych i zrównoważonych dostaw krwi i produktów krwiopochodnych, które powinny być zawsze dostępne na całym świecie, tak aby wszyscy potrzebujący pacjenci mogli otrzymać terminowe leczenie.

Z tej okazji w Willi Goldsteinów w Katowicach, pod patronatem Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupy, odbyło się uroczyste spotkanie przedstawicieli władz miasta z honorowymi krwiodawcami z Katowic.

W trakcie uroczystości zostały wręczone listy gratulacyjne oraz przekazane podziękowania za bezinteresowne dzielenie się cennym darem krwi, ratującym zdrowie i życie.

Szkołę Policji w Katowicach reprezentowali kom. Michał Stępień – Prezes Koła PCK przy naszej szkole oraz podinsp. Aleksandra Konieczny – Wiceprezes Koła PCK, którzy oprócz tego, że osobiście oddają zasłużenie krew, od lat wspierają i promują ideę honorowego krwiodawstwa.

Słuchacze i kadra Szkoły Policji w Katowicach aktywnie wspierają akcje krwiodawstwa i bezinteresownie dzielą się darem życia z potrzebującymi.

Uroczystość uświetnił występ Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia”, dyrygowany przez prof. Annę Szostak–Myrczek, który wykonał największe przeboje Zbigniewa Wodeckiego oraz Marka Grechuty.