30-lecie Stowarzyszenia

Data publikacji 15.06.2023

13 czerwca br. w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się uroczystość z okazji 30-lecia powołania Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Katowicach, w której wziął udział Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Gałuszka.

Spotkanie rozpoczęło wprowadzenie sztandaru Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Katowicach. Uczestników spotkania, w tym zaproszonych gości przywitał Mieczysław Skowron, prezes Zarządu Wojewódzkiego, który wygłosił okolicznościowe przemówienie.Po przywitaniu przybyłych gości uczczono chwilą ciszy zmarłych członków Stowarzyszenia i policjantów, którzy zginęli na służbie. Przy Pomniku Poległych Policjantów złożono wiązankę kwiatów i zapalono znicz. Zebrani mogli zapoznać się z rysem historycznym Stowarzyszenia, po czym wręczono odznaczenia i medale okolicznościowe, którym uhonorowano również Komendanta Szkoły Policji insp. Jarosława Gałuszkę. Na zakończenie uroczystości Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zaprezentowała kilka utworów.

(www.slask.seirp.pl/