Kolejni policjanci zakończyli szkolenie aspiranckie

Data publikacji 07.07.2023

W dniu 6 lipca 2023 r. w Szkole Policji w Katowicach zakończyła się kolejna edycja szkolenia zawodowego aspiranckiego o oznaczeniu kodowym SZA-3/23.

Szkolenie zawodowe aspiranckie rozpoczęło się w dniu 12 czerwca 2023 r., uczestniczyło w nim 24 policjantów z garnizonów: małopolskiego, opolskiego, śląskiego, podkarpackiego oraz nauczyciel policyjny naszej szkoły. Wszyscy ukończyli je z wynikiem pozytywnym, a troje z wynikiem wyróżniającym.

Szkolenie zawodowe aspiranckie obejmowało tematykę związaną z zagadnieniami dotyczącymi m. in. odpowiedzialności dyscyplinarnej, karnej i cywilnej policjanta za bezprawne użycie lub wykorzystanie środków przymusu bezpośredniego i broni palnej,  praw człowieka, etyki zawodowej policjanta, problematyki antydyskryminacyjnej oraz antykorupcyjnej, komunikacji, elementów psychologii organizacji, wprowadzenia do organizacji i zarządzania.

Ponadto policjanci doskonalili swoje umiejętności praktyczne z zakresu taktyki i techniki interwencji oraz szkolenia strzeleckiego.

Wszystkim słuchaczom serdecznie gratulujemy i życzymy im powodzenia w dalszej służbie.