Zakończone szkolenie podoficerskie

Data publikacji 10.07.2023

W dniu 7 lipca 2023 r. mury Szkoły Policji w Katowicach opuścili pierwsi absolwenci szkolenia zawodowego podoficerskiego, które otrzymało oznaczenie kodowe SZPd-1/23.

W dniu 19 czerwca 2023 r. 24 policjantów z garnizonu małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego i śląskiego w Szkole Policji w Katowicach rozpoczęło szkolenie zawodowe podoficerskie wprowadzone decyzją nr 377 Komendanta Głównego Policji z dnia 21 grudnia 2022 roku.

Podczas 15 dni szkoleniowych, omawiano m.in. tematykę z zakresu praw człowieka, etyki zawodowej policjanta, problematyki antydyskryminacyjnej, antykorupcyjnej oraz komunikacji. Program ponadto obejmował wybrane zagadnienia z postępowania przygotowawczego, prawa wykroczeń, prawa cywilnego, rodzinnego i administracyjnego, pracy operacyjnej, cyberprzestępczości, ruchu drogowego, ale także przeciwdziałania przemocy w rodzinie, postępowania z osobami znajdującymi się pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie.

Absolwenci szkolenia w ramach zajęć praktycznych doskonalili również swoje umiejętności w zakresie szkolenia strzeleckiego, taktyki i technik interwencji oraz udzielania pierwszej pomocy.

Ostatnim etapem był egzamin końcowy, do którego przystąpili wszyscy  jego uczestnicy, zdając go z wynikiem pozytywnym.

Wszystkim słuchaczom serdecznie gratulujemy oraz życzymy powodzenia w dalszej służbie.