Ministacja diagnostyczna na kołach – w Szkole Policji w Katowicach

Data publikacji 12.07.2023

​​​​​​​W związku z realizacją projektu „Bezpieczniej na drogach – pojazdy Ekip Techniki Drogowej i Ekologii dla Policji” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Szkoła Policji w Katowicach otrzymała specjalistyczny pojazd marki Volkswagen Crafter służący do kontroli stanu technicznego pojazdów. Dzięki temu policjanci kursów specjalistycznych w zakresie ruchu drogowego będą mogli doskonalić swoje umiejętności przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu.

Volkswagen Crafter w policyjnej wersji ETDiE to ministacja diagnostyczna na czterech kółkach wyposażona w nowoczesne przyrządy niezbędne do stwierdzania naruszeń wymagań bezpieczeństwa ruchu drogowego i ochrony środowiska. Pojazd posiada na wyposażeniu m.in. własny agregat prądotwórczy, przenośny system oświetleniowy, zestaw znaków drogowych, analizator spalin, dymomierz, urządzenie do pomiaru natężenia dźwięku pojazdów, przyrząd do badania przepuszczalności światła oraz kamerę inspekcyjną. Ponadto sprzęt komputerowy wraz z wykorzystywanym na całym świecie przez służby dbające o bezpieczeństwo na drogach oprogramowaniem TachoScan Control znajdujący się w jego wnętrzu znacznie usprawni działania policjantów na miejscu kontroli drogowych umożliwiając kompleksową kontrolę czasu pracy kierowców.

Samochód Volkswagen Crafter w policyjnej wersji ETDiE wykorzystywany będzie podczas realizacji procesu dydaktycznego w ramach kursów specjalistycznych w zakresie ruchu drogowego odbywających się w Szkole Policji w Katowicach, dzięki czemu policjanci będą mieli możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji z zakresu kontroli stanu technicznego pojazdów i czasu pracy kierowców na nowoczesnym sprzęcie.