Prezentacja pierwszej pomocy na pikniku rodzinnym

Data publikacji 18.07.2023

Szkoła Policji w Katowicach w ramach współpracy z jednostkami terenowymi podlegającymi pod Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach uczestniczy w różnych, ważnych wydarzeniach odbywających się w poszczególnych miastach garnizonu śląskiego.

W ramach tej współpracy 13 lipca 2023 r. jeden z wykładowców Szkoły prezentował sprzęt i procedury działania w trakcie udzielania pierwszej pomocy podczas pikniku rodzinnego zorganizowanego w ramach obchodów Święta Policji przez Komendę Miejską Policji w Chorzowie.

Na chorzowskim rynku można było obejrzeć sprzęt i wyposażenie, którym na co dzień posługują się policjanci, a także spróbować swoich sił podczas resuscytacji krążeniowo-oddechowej wykonywanej na fantomach oraz obsługi AED (automatycznego defibrylatora zewnętrznego). Wiele osób skorzystało z tej możliwości, a szczególnie zainteresowane były dzieci, co dobrze wróży na przyszłość, jeśli chodzi o udzielanie pomocy osobom potrzebującym.