Wizyta młodzieży z OHP

Data publikacji 22.09.2023

21 września 2023 r. Szkołę Policji w Katowicach odwiedzili uczestnicy Śląskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy (OHP) w Katowicach.

Nasi goście reprezentowali placówki OHP ulokowane w Żywcu, Pszczynie, Bielsku-Białej i Rybniku. Celem ich wizyty było zaznajomienie się z wybranymi elementami procesu szkolenia policjantów oraz poznanie obiektów i potencjału edukacyjnego Szkoły Policji w Katowicach.

Goście zwiedzili m.in. obiekty strzelnicy, gdzie wysłuchali wykładu dotyczącego szkoleń z zakresu wyszkolenia strzeleckiego. Zapoznali się także z pokazem zajęć realizowanych w obiektach wielofunkcyjnego centrum symulacyjnego, a także odwiedzili obiekty sportowych znajdujące się na terenie szkoły. Ponadto zostali wprowadzeni przez naszych wykładowców w tajniki kryminalistyki, jak również mieli możliwość odwiedzenia warsztatów specjalistycznych, które są wykorzystywane w trakcie zajęć z policjantami ruchu drogowego.

Grupie młodzieży towarzyszyli m.in. Wojewódzki Komendant OHP Piotr Trząski oraz jego Zastępca - Waldemar Januszewski, którzy spotkali się z Zastępcą Komendanta Szkoły Policji w Katowicach ds. dydaktycznych insp. dr Gabrielą Sochą.