Dobór na misję w Kosowie

Data publikacji 29.09.2023

W dniach 25-29 września 2023 r. w Szkole Policji w Katowicach zostało przeprowadzone postępowanie kwalifikacyjne dotyczące kolejnego etapu doboru kandydatów do służby w ramach XXXVI zmiany Jednostki Specjalnej Polskiej Policji (JSPP) pełniącej służbę w ramach Misji Unii Europejskiej w zakresie praworządności w Kosowie (EULEX).

Postępowanie kwalifikacyjne zostało przeprowadzone przez komisję składającą się z przedstawicieli Wydziału Misji Zagranicznych i Oficerów Łącznikowych Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji, oraz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Szczecinie. Komisji przewodniczył inspektor Jarosław Tokarczyk – Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach.

W przedsięwzięciu aktywny udział brali również nasi wykładowcy z Zakładu Wyszkolenia Specjalnego, którzy przeprowadzili test sprawności fizycznej, natomiast o zabezpieczenie medyczne uczestników dbała ratowniczka kwalifikowanej pierwszej pomocy na co dzień pełniąca służbę w Zakładzie Ogólnozawodowym naszej szkoły.

Wszystkim uczestnikom postępowania życzymy pozytywnego wyniku oraz spełnienia swojego marzenia, którym niewątpliwie jest chęć niesienia pomocy podczas pełnienia służby w ramach misji w Kosowie.