Z wizytą w szkole podstawowej

Data publikacji 02.10.2023

Chociaż na co dzień w szkole mają do czynienia z pełnoletnimi słuchaczami, to w dniu 29 września br. dwoje policjantów pełniących u nas służbę wzięło udział w interesującym przedsięwzięciu.

Nadkom. Aleksandra Kukuła  – ekspert Wydziału Prezydialnego razem z asp. Pawłem Bartuskiem – instruktorem Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego odwiedzili uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Śląskich w Mikołowie. Celem spotkania było przypomnienie dzieciom zasad bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych oraz zagadnienia związane z łączeniem się z numerem alarmowym 112.

Dzieci bardzo aktywnie brały udział w dyskusji, chętnie odpowiadały na pytania, a nawet same je zadawały i z zainteresowaniem przysłuchiwały się kwestiom przedstawianym przez policjantów.

Wielką atrakcja dla dzieci była możliwość obejrzenia radiowozu policyjnego w postaci specjalistycznego ambulansu pogotowia ruchu drogowego (APRD) marki Volkswagen Crafter oraz jego wyposażenia. Został on zakupiony przez Komendę Główną Policji w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach – Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji".

Dziękujemy serdecznie dzieciom za ich entuzjazm i otwartość, a dyrekcji i gronu pedagogicznemu szkoły za zaproszenie.

Informacja na temat wizyty policjantów znalazła się także na stronie Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie.