Spotkanie z przedstawicielami Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości

Data publikacji 04.10.2023

2 października 2023 r. w auli szkoły odbyło się spotkanie informacyjne słuchaczy z przedstawicielami Zarządu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości w Katowicach.

Spotkanie skierowane było do zainteresowanych słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego SZP-2A/23 i miało na celu przybliżenie specyfiki służby oraz czynności wykonywanych przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości (CBZC). Prelegenci w ciekawy sposób przedstawili okoliczności powstania formacji oraz zadania przez nich realizowane. Następnie omówili zasady prowadzonej rekrutacji kandydatów, a także wymogi jakim muszą sprostać, aby wstąpić w szeregi biura. Do służby w CBZC przyjmowane są osoby posiadające wiedzę i umiejętności z zakresu informatyki i nowoczesnych technologii teleinformatycznych.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem słuchaczy, o czym świadczyła wypełniona po brzegi szkolna aula. Po przeprowadzonej prelekcji był czas na rozmowy kuluarowe, w których szczególnie zainteresowani słuchacze mieli możliwość pogłębić wiedzę na temat warunków, jakie muszą spełniać, by móc w przyszłości pełnić służbę w Centralnym Biurze Zwalczania Cyberprzestępczości.