Wizyta w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau

Data publikacji 19.10.2023

18 października 2023 r. Naczelnicy Prewencji z Komendy Głównej Policji, Komendy Stołecznej Policji, komend wojewódzkich Policji wraz z pełnomocnikiem Komendanta Szkoły Policji w Katowicach ds. Ochrony Praw Człowieka uczestniczyli w seminarium „Auschwitz – Historia – Edukacja Obywatelska”, zorganizowanym przez Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Wyjazd funkcjonariuszy przebywających w naszej szkole przy okazji finału zawodów „Dzielnicowy Roku” to kontynuacja realizowanego od 2016 roku programu edukacyjnego „Auschwitz – Historia – Edukacja Obywatelska”, który z założenia przeznaczony jest dla służb mundurowych. Uczestnicy w pierwszej części wizyty w muzeum zwiedzili z przewodnikiem dwie części byłego obozu Auschwitz i Birkenau. Następnie brali udział w warsztatach dotyczących oferty edukacyjnej Muzeum, w tym szkoleń zdalnych.

Przedsięwzięcie z ramienia Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu koordynował Piotr Supiński.