Oddajemy krew

Data publikacji 30.10.2023

30 października 2023 r. w Szkole Policji w Katowicach po raz kolejny w tym roku przeprowadzona została akcja honorowego oddawania krwi i rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego zorganizowana przez Szkolny Klub HDK PCK i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, w której udział wzięli słuchacze szkoleń zawodowych podstawowych, kursów specjalistycznych oraz kadra szkoły.

W trakcie trwania akcji 54 osób oddało ogółem 16,5 litra krwi netto, która zostanie przekazana do śląskich szpitali w celu ratowania ludzkiego zdrowia i życia. Przy okazji akcji honorowego oddawania krwi przeprowadzona została również zbiórka czekolad.  Prawie 100 tabliczek dawcy krwi dobrowolnie przekazali na rzecz dzieci, wychowanków placówek opiekuńczych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom za dar serca w postaci honorowo oddanej krwi.

Zapraszamy i gorąco zachęcamy do udziału w kolejnych tego typu akcjach, które zostaną zorganizowane w Szkole Policji w Katowicach.