Warsztaty CEPOL-u

Data publikacji 07.11.2023

W dniach 22-26 października Agencja Unii Europejskiej ds. Szkolenia w Dziedzinie Ścigania – CEPOL, gościła w swoich murach kadrę kierowniczą instytucji szkoleniowych.

Celem warsztatów było m.in. mapowanie różnorodnych programów badawczych i szkoleniowych w zakresie egzekwowania prawa dostępnych w języku angielskim i mających znaczenie na poziomie UE, wymiana najlepszych praktyk w zakresie opracowywania programów szkoleniowych, akredytacji i oceny oraz różnych programów mobilności finansowanych przez UE.

Naszą szkołę reprezentował naczelnik Wydziału Metodyki i Organizacji Szkolenia mł. insp. Czesław Piasecki. Brał on czynny udział w dyskusji na temat możliwości organizowania wyjazdów zarówno kadry nauczycielskiej jak i słuchaczy.

Efektem spotkania jest m.in. powstanie na stronie CEPOL repozytorium wiedzy dotyczącego możliwości finasowania mobilności z programów unijnych, jak również obejmującego deklaracje dotyczące występowania w charakterze strony przyjmującej. Było to pierwsze przedsięwzięcie CEPOL-u dedykowane dla kadry kierowniczej i w zgodnej opinii uczestników powinno być organizowane cyklicznie.