Mianowania i nagrody z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Data publikacji 10.11.2023

10 listopada w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się zbiórka, w trakcie której Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Gałuszka wraz z Zastępcą ds. logistycznych insp. Zbigniewem Chrzęstkiem i Zastępcą ds. dydaktycznych insp. dr Gabrielą Sochą wręczył akty mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz nagrody pieniężne.

105 lat temu, 11 listopada 1918 r., Polska odzyskała niepodległość. Tego dnia uwolniony z twierdzy magdeburskiej Józef Piłsudski przejął z rąk Rady Regencyjnej władzę wojskową, po trzech dniach władzę cywilną, by wreszcie jako Wódz Naczelny Armii Polskiej ogłosić powrót „Polskiej Rzeczypospolitej Odrodzonej i Niepodległej” na mapę świata. Po 123 latach Polska stawała się suwerennym państwem, odzyskując podmiotowość na arenie międzynarodowej. Obecnie to najważniejsze święto państwowe. Dla wielu Polaków to dzień zadumy nad historią i okazja do wyrażenia uczuć patriotycznych.

W dniu poprzedzającym Narodowe Święto Niepodległości Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Gałuszka wraz z Zastępcą ds. logistycznych insp. Zbigniewem Chrzęstkiem i Zastępcą ds. dydaktycznych insp. dr Gabrielą Sochą wręczył akty mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz nagrody pieniężne.

Komendant Główny Policji z dniem 11 listopada 2023 r. mianował młodszym inspektorem Policji: podinsp. Violettę Grudzień i podinsp. Tomasza Września.

Komendant Szkoły Policji w Katowicach z dniem 11 listopada 2023 r. mianował młodszym aspirantem policji: sierż. szt. Łukasza Czadernę i sierż. szt. Kamila Skubisa.

Komendant Główny Policji za wzorowe wykonywanie zadań służbowych oraz szczególne zaangażowanie i profesjonalizm w przygotowaniu i przeprowadzeniu finału XIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych Dzielnicowy Roku oraz odprawy służbowej naczelników Wydziałów Prewencji komend wojewódzkich Policji/Komendy Stołecznej Policji, koordynatorów do spraw dzielnicowych i przedstawicieli szkół policyjnych z kierownictwem Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, przyznał nagrody pieniężne:

• nadkom. Marcinowi Sędkowi,
  • kom. Michałowi Stępniowi,
  • kom. Annie Mazurkiewicz,
  • podkom. Janowi Greniowi,
  • asp. szt. Andrzejowi Ziętkowi.

Komendant Szkoły Policji w Katowicach, w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, przyznał również nagrody motywacyjne dla 59 policjantów szkoły oraz nagrody uznaniowe dla  65 pracowników cywilnych za wzorowe wywiązywanie się z obowiązków służbowych.