Wizyta uczniów klas mundurowych

Data publikacji 13.11.2023

13 listopada 2023 r. Szkołę Policji w Katowicach odwiedzili uczniowie klas czwartych Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego o profilu mundurowym.

Celem wizyty było zaznajomienie się z wybranymi elementami procesu szkolenia policjantów oraz poznanie obiektów i potencjału edukacyjnego Szkoły Policji w Katowicach.

Uczniowie zostali wprowadzeni przez naszych wykładowców w tajniki kryminalistyki, a następnie zapoznali się ze specyfiką służby policjanta pionu prewencji. Obserwowali pokaz udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem defibrylatora AED w trakcie zajęć z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wielkie wrażenia zrobiła na naszych gościach strzelnica Szkoły Policji w Katowicach, gdzie dowiedzieli się jak wygląda szkolenie strzeleckie realizowane w trakcie szkoleń i kursów w Policji.