„Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”

Data publikacji 17.11.2023

17 listopada 2023 r. w Szkole Policji w Katowicach po raz kolejny w tym roku przeprowadzona została akcja honorowego oddawania krwi i rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego zorganizowana przez Szkolny Klub HDK PCK i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Akcja organizowana była w ramach zainicjowanej przez Straż Graniczną akcji honorowego dawstwa krwi „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”. Wydarzeniu patronują Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Minister Sprawiedliwości, Minister Zdrowia i Sekretarz Stanu – Szef Krajowej Administracji Skarbowej.

W naszej szkole w akcji wzięli udział słuchacze szkoleń zawodowych podstawowych, kursów specjalistycznych oraz kadra. Łącznie 33 osoby oddało ogółem 13,57  litra krwi, która zostanie przekazana do śląskich szpitali w celu ratowania ludzkiego zdrowia i życia. Z incjatywy samorządu słuchaczy, przy okazji akcji honorowego oddawania krwi, przeprowadzona została zbiórka słodyczy na rzecz dzieci – wychowanków placówek opiekuńczych.