Kurs z zakresu taktyki i technik interwencji zakończony

Data publikacji 04.12.2023

W okresie od 6 listopada do 1 grudnia 2023 r. w Szkole Policji w Katowicach odbyła się kolejna, czwarta już edycja, kursu specjalistycznego z zakresu taktyki i technik interwencji o oznaczeniu kodowym TITS-4/23. Opiekunami kursu, jak również prowadzącymi zajęcia, byli nauczyciele policyjni Zakładu Wyszkolenia Specjalnego podinsp. Paweł Wąsiel oraz kom. Piotr Sochacki.

Podczas szkolenia policjanci uczestniczący w kursie doskonalili umiejętności z zakresu stosowania siły fizycznej jako środka przymusu bezpośredniego, posługiwania się technicznymi środkami przymusu bezpośredniego oraz broni palnej. Oprócz tego program kursu zawierał treści dotyczące podstaw prawnych i zasad przeprowadzenia interwencji, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także metodyki prowadzenia zajęć.

Kurs zakończył się egzaminem, na który składały się trzy zadania: pierwsze, polegające na zaprezentowaniu umiejętności posługiwania się środkami przymusu bezpośredniego, drugie, w którym należało wykazać się umiejętnościami w zakresie działania taktycznego podczas zatrzymywania osób i ostatnie – indywidualna realizacja zajęć dydaktycznych z wylosowanego zestawu tematów.

Oceny uzyskane przez uczestników kursu świadczą o ich bardzo wysokim poziomie wiedzy i umiejętności, a dodatkowym potwierdzeniem tego faktu był bardzo dobrze zdany egzamin końcowy. Policjanci, którzy ukończyli kurs specjalistyczny TITS 4/23 posiadają wysokie kompetencje do samodzielnego prowadzenia zajęć w jednostkach organizacyjnych Policji, a także egzaminowania policjantów w zakresie sprawności fizycznej, taktyki i technik interwencji oraz umiejętności posługiwania się środkami przymusu bezpośredniego. Świadectwa ukończenia kursu specjalistycznego wręczył uczestnikom w imieniu Komendanta Szkoły Policji w Katowicach kierownik Zakładu Wyszkolenia Specjalnego mł. insp. Tomasz Stechnij.